EXPERIMENTÁLNÍ MALOVÁNÍ

EM znamená, že při tvorbě experimentujeme a tím můžeme svobodně vyjádřit své prožitky. Tvoříme na velké formáty čtvrtek, desek nebo na plátno. Od průkopnických malířských stylů abstraktních expresionistů až po ohromující modernisty je experimentování klíčem k vytváření velkých uměleckých děl.

Používáme techniky jako je koláž, splash, grafitti, prstovou techniku anebo tečkování.

SPLASH 

Jackson Pollock je patrně nejznámější umělec této techniky, kdy na plátna prostřednictvím náhodných pohybů stříkal a kapal barvy

Jeho ikonická technika spočívala v položení plátna na podlahu, poté kapáním a stříkáním barev na ně pomocí tyčinek, kuchyňských nástrojů a dokonce i jeho holých rukou.

KOLÁŽ

Koláž je umělecké dílo z mnoha různých materiálů jako je papír, novinový papír, fotografie, stužky a další ozdoby připevněné k podkladu, kterým může být třeba silný karton nebo deska. 

GRAFFITI

V obecném smyslu jde o druh neoficiálního a nelegálního výtvarného úmění, objevujícího se ve veřejném prostoru psaním nebo malbou. My však techniku nanášení barev, často ve formě spreje nebo fixy, případně šablon používáme zcela legálně na vlastní desce nebo plátně.

TEČKOVÁNÍ

Je také známé jako pointilismus. Tato technika je prostě magická. S pomocí teček můžete vytvořit nádherné obrazce. 

Čím více teček přídáte, tím plastičtěji bude oblast působit. Techniku tečkování používali již původní obyvatelé Austrálie a technice se říká Aboriginal technika.

Nové TERMÍNY EM připravujeme:-)

Cena každého workshopu je  2 350,- Kč  včetně veškerého výtvarného materiálu, uměleckého plátna a odnášíte si vlastní, jedinečné dílo.   Začínáme v 10h a končíme cca kolem 13h s pauzou na kávičku a skvělý domácí zákusek. Sraz před malováním je od 9.30h v našem ateliéru.

Místo je automaticky rezervováno připsanou platbou na účet. Účast je možné zrušit nejpozději 24 hodin předem, jinak je účtován minimální poplatek 1.500 Kč.

Bankovní spojení:   1322914002/2700

Anděl "splash"

Anděla - svého ochránce ztvárníme pomocí stříkanců a kapanců populární nadčasovou technikou "splash".  

Louka "splash"

Louku plnou červených máků a ostatních divokých květin ztvárníme pomocí stříkanců a kapanců. 

Motto "graffiti"

Techniku "sprejování" a nanášení akrylových barev s pomocí šablon na desku milují jak děti tak dospělí.

Vesmír "color flow"

Pomocí prolévání barev vznikne užasný abstraktní vesmír.

Eden "kombi"

Rozkvetlou rajskou zahradu plnou pestrobarevných květin ztvárníme kombinací hned několika výtvarných technik. 

Mandala "aborininal"

Aboriginal technika, kterou MANDALU tvoříme je výtvarný styl australských domorodců.  Jde o malbu technikou tečkování.